Mezunlarımız 
Samet Akbulut, Lisans 2019, Avukat - Ernst & Young

2019 yılında Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. Avukatlık stajımı İstanbul Barosu nezdinde 2019 yılında başlattım. Adliye stajını tamamlamamın ardından avukat yanı stajını EY bünyesinde faaliyet gösteren ve 2018 yılında da yaz stajımı gerçekleştirdiğim Küçükkaya & Sağlı Avukatlık Ortaklığı’nın Vergi İhtilafları bölümünde yaptım ve halihazırda aynı bölümde kıdemli avukat olarak çalışıyorum. (Devamı)
İrem Korkmaz, Lisans 2018, Finans Analisti - Amazon

2018 yılında Türk-Alman üniversitesi hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra, yasal stajımı deniz ve taşıma hukuku üzerine uzmanlaşmış büyük bir hukuk bürosunda tamamladım. Bu süreçte havacılık hukukunu ilginç bulmaya başladım ve akabinde Fransa, Toulouse Capitole 1 Üniversite’sinde Havacılık hukuku üzerine bir yüksek lisans programı bitirdim. (Devamı)
Adem Çakman, Lisans 2018, Avukat – Arslan Hukuk Bürosu

Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2018 yılında mezun oldum. Mezuniyetinin ardından İstanbul Barosu bünyesinde avukatlık stajını tamamladım. Akabinde 2019-2020 yılları arasında Hamburg Üniversitesinde ticaret hukuku üzerine yüksek lisans eğitimini aldım. Halen Türk-Alman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nezdinde özel hukuk anabilim dalı bünyesinde doktora eğitimine devam etmekteyim. 2019 yılından beri aktif olarak avukatlık mesleğini ifa ediyorum. (Devamı)

 
Nil Kaynak, Lisans 2017, Hukuk Danışmanı - İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu 

Ben Türk-Alman Üniversitesi mezunu olmakla beraber bu fakültenin ilk 7 öğrencisinden biriydim. Bu sayede en iyi ve en tanınmış öğretim görevlileri ve profesörlerden birebir dersler alabilme olanağına sahip oldum. 2017'de mezun olduktan sonra İstanbul'un en prestijli iki hukuk bürosunda staj yapma fırsatı buldum ve böylece bir avukatın çalışma hayatının nasıl olduğuna dair fikir sahibi oldum. (Devamı)

 
Begümhan Şimşir, Lisans 2021, Hukuk ve Operasyonel Hassasiyet Editörü - International Review of the Red Cross Dergisi

2021 yılında TAÜ Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. Aynı yılın Eylül ayında Geneva Academy of International Humanitarian Law and Human Rights’ta tam burslu olarak uluslararası silahlı çatışma hukuku ve insan hakları alanlarında yüksek lisansa başladım. (Devamı)
  Şeyma Zehiroğlu, Lisans 2019, Araştırma Görevlisi - Türk-Alman Üniversitesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı

2019 yılında Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki lisans öğrenimimi bölüm ikincisi olarak tamamladım. Mezuniyetten hemen sonra yasal stajımı başlattım ve 2020 yılında avukatlık ruhsatımı aldım. Staj yaptığım büroda, başta İş Hukuku olmak üzere hukukun birçok alanında çalışma fırsatı buldum. 2020 yılında Türk-Alman Üniversitesi’nde Özel Hukuk Yüksek Lisans Programına başladım. Şu an yüksek lisans öğrenimime devam etmekteyim. (Devamı)